NewsyOsiedlaPolecamyWrocław NadodrzeWrocław OłbinWrocław Przedmieście OławskieWrocław Psie Pole – ZawidawieWrocław Szczepin

Wydarzenia we Wrocławiu 1-7.09.17

Rozpoczynamy kolejny nowy cykl! Będziemy Was informować o ciekawych wydarzeniach wrocławskich, a w szczególności osiedlowych, które będą mieć miejsce od piątku do czwartku. Na pierwszy ogień – 1-7 września 2017!

zielony festiwal na społecznym

Zielony Festiwal na Placu Społecznym

Roślinna Społeczność zaprasza na wegański Zielony Festiwal.

Celem jest zaprzyjaźnić się z warzywem (z wzajemnością!)

  • Odkryć rośliny w nowej odsłonie!
  • Zwolnić tempo, wyostrzyć zmysły!
  • Dobry chilling przed jesienią!

Przez 3 dni – od 17-tej pierwszego września do 20-tej trzeciego września na Placu Społecznym oraz w zaprzyjaźnionych miejscach we Wrocławiu będzie można skonsumować roślinne dania w festiwalowym wydaniu i w festiwalowej cenie.

Wydarzeniu będą przyświecać takie hasła, jak:
#roślinność
#weganizm
#ekologia
#lokalność

W czasie 3 dni festiwalu będzie można m.in. wziąć udział w zajęciach z jogi, warsztatach chustonoszenia, warsztatach z tworzenia zielonych i żywych ozdób do wnętrz (za niewielką opłatą i przez wcześniejsze zapisy), posłuchać muzyki oraz, oczywiście, skosztować kuchni roślinnej m.in. od PANCZO i Pepperminta food truck.

Programu szukajcie na wydarzeniu na Facebooku (na dzień publikacji jeszcze go nie było ;) ).


 

Dzień-Trójkąta_grafika pozioma

Dzień Trójkąta – kulturalne święto Przedmieścia Oławskiego

Biuro Wrocław 2016 zaprasza na pierwszą edycję Dnia Trójkąta – wielkiego święta Przedmieścia Oławskiego. Przez całą sobotę, 2 września, zaplanowano bezpłatne wydarzenia kulturalne angażujące zarówno mieszkańców Trójkąta, jak i odwiedzających osiedle gości. Premierowa odsłona projektu organizowana jest w ramach programu Sąsiadujemy.

Nowe oblicze Trójkąta

Osiedle wciąż się zmienia. W ostatnich latach pojawiło się wiele inicjatyw i miejsc, w różny sposób angażujących społeczność Przedmieścia Oławskiego. Dzień Trójkąta ma odsłonić przed wrocławianami nowe oblicze Trójkąta – otwartego i aktywnego. Chcemy spotkać się w rodzinnej i sąsiedzkiej atmosferze. Pokazać dzisiejszy Trójkąt, któremu daleko do wizerunku sprzed lat – mówi Natalia Romaszkan, koordynatorka programu Sąsiadujemy i działań w ramach Dnia Trójkąta.

Dzień z życia na Trójkącie

Przez cały dzień, 2 września, zaplanowano bezpłatne wydarzenia kulturalne na terenie całego Przedmieścia Oławskiego. U zbiegu ulic Kościuszki i Komuny Paryskiej powstanie strefa relaksu, w której będzie można posłuchać muzyki na żywo, zjeść wspólny posiłek oraz spotkać twórców i przedstawicieli lokalnych inicjatyw z Przedmieścia. W kawiarni Folgujemy posłuchamy niezwykłych opowieści o Trójkącie i związanych z osiedlem anegdot, na skwerze przy zbiegu ul. Komuny Paryskiej i Krasińskiego zjemy lody od Krasnolóda, a w Pracowni Komuny Paryskiej poznamy twórczość młodych artystów z Trójkąta. Będzie można także pójść na spacer architektoniczny po Przedmieściu Oławskim i wziąć udział w koncercie elektro-akustycznym w Muzeum Etnograficznym. Przez cały dzień instytucje i kawiarnie na Trójkącie będą otwarte dłużej niż zwykle, oznaczone zostaną też specjalnymi, trójkątnymi symbolami.

Do wydarzenia będzie można dołączyć w każdej chwili, kierując się specjalną mapką:

Dzień Trójkąta_mapa z legendą

Dzień Trójkąta jest częścią projektu Sąsiadujemy, kontynuacji programu Wrocław – wejście od podwórza realizowanego w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Więcej informacji: www.wroclaw2016.pl FB

Wydarzenie na Facebooku


pchli targ na nadodrzu 2.09.

Pchli Targ na Nadodorzu
Czyli kiermasz rzeczy używanych i niepotrzebnych. Już 2 września ponownie na Dziedzińcu Artystycznym przed HART hostel & art od 9:00 do 15:00.
Impreza jest cykliczna, odbywa się w każdą pierwszą sobotę każdego miesiąca począwszy od maja do października. Od pierwszej edycji spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Wrocławia. Atmosfera Nadodrza wyjątkowo sprzyja tego typu inicjatywom.
pchli targ grafika
  • GDZIE: ul. Rydygiera 25a, Dziedziniec Artystyczny przed HART hostel & art.
  • KIEDY: 2 września 2017, godz. 9:00 – 15:00
  • CO: Pchli Targ na Nadodrzu, kiermasz rzeczy używanych i niepotrzebnych: stare meble, bibeloty, pocztówki, płyty, kasety, ubrania, itp.
  • ORGANIZATORZY: Główny organizator: HART hostel & art (Iza Duchnowska) we współpracy z Nowym Nadodrzem, Miastem Wrocław i Stowarzyszeniem Przyjaciele Nadodrza.
Strona Pchlego Targu Nadodrze na Facebooku
Wydarzenie na Facebooku

warsztaty ogrodnicze

Warsztaty ogrodnicze na Ołbinie
Co i jak sadzić najlepiej we wrześniu? Jak pielęgnować i uprawiać rośliny w drewnianych pojemnikach? Co przetwarzać? Co smakować? Jak przywitać jesień w ogrodzie?

W sobotę, 2 września, odbędzie się trzecie spotkanie na Ołbińskim Ogrodzie Otwartym. Od instruktora ogrodniczego będzie można dowiedzieć się wiele na temat uprawiania i przystrajania ogrodu na jesień. Będzie wspólne montowanie drewnianych skrzyń i sadzenie roślin. Warsztatom będzie towarzyszyć poczęstunek. Przedjesienne przysmaki można przynieść ze sobą.
  • KIEDY: 2 września od godz. 11:00
  • GDZIE: pod siedzibą ROD „Westerplatte” przy ul. Reja 65
Ołbiński Ogród Otwarty (OOO) to pierwszy otwarty dla wszystkich mieszkańców Wrocławia ogródek działkowy. Inauguracyjne działania w sierpniu, wrześniu i październiku pozwolą na stworzenie przestrzeni wspólnej do aktywnego spędzania czasu wolnego.
OOO to projekt współtworzony w ramach 14. Edycji Programu Współorganizacji Projektów mikroGRANTY ESK 2016. Patronat nad Ogrodem sprawuje Rada Osiedla Ołbin.

polegiwacz Zakrzów

Zakrzowski Polegiwacz

Na obrzeżach Wrocławia, z dala od zgiełku wielkiego miasta, prowadzony jest projekt „Osiedlowy Polegiwacz, czyli… zrelaksuj się na Zakrzowie”, który wchodzi właśnie w fazę finalną. Po serii spotkań warsztatowych oraz przeprowadzonej wśród mieszkańców ankiecie wybrano miejsce i pożądaną formę obiektu. Teraz czas, by to sami mieszkańcy pomogli wcielić projekt w życie, by na Zakrzowie powstało przyjemne, plenerowe miejsce spotkań sprzyjające integracji i zacieśnianiu relacji sąsiedzkich.

Zapowiada się świetna zabawa przy wspólnej pracy, w dodatku podzielona na dwa dni: w sobotę montaż, w niedzielę wykończenie. Organizatorzy proszą, by w miarę możliwości zabrać ze sobą młotki i strój roboczy.

Zakrzowska strefa relaksu będzie tworzona na części niezagospodarowanego terenu zielonego przy ul. Zatorskiej między numerami 55 i 59.

Ten teren teraz wygląda tak :)
Ten teren teraz wygląda tak :)
Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego budowania osiedlowej strefy relaksu, w szczególności mieszkańców Zakrzowa.

Program:
2.09 (sobota) od godz. 12:00:
– skręcanie przygotowanych płyt, które utworzą moduły wg wybranego projektu
– aranżacja przestrzeni
3.09 (niedziela) od godz. 14:00:
– malowanie elementów polegiwacza – świetna zabawa dla dzieci (będą pelerynki i potrzebne narzędzia)
– zaplanowanie imprezy na otwarcie strefy: 9 IX lub 10 IX (do ustalenia), zbierzemy pomysły i rozdzielimy zadania.

Projekt realizowany jest przez stowarzyszenie „Zmieniaj Zakrzów” w ramach 13. edycji mikroGrantów ESK Wrocław 2016.

Wydarzenie na Facebooku


 

niedzielne rozruchy

Wrocławska Inicjatywa Taneczna zaprasza na

NIEDZIELNE ROZRUCHY
na Placu Społecznym

Kiedy? Kolejne wrześniowe niedziele:
3.09, 10.09, 17.09, 24.09
start: 17:00
wstęp wolny

WIT zaprasza wszystkich, którzy chcą się poruszać, a przy okazji czegoś nauczyć albo spotkać innych, zainteresowanych rozwojem sceny tanecznej we Wrocławiu.

Otwartą, darmową rozgrzewkę każdorazowo prowadzą nauczyciele tańca doświadczeni w innej technice ruchu. Od tańca współczesnego, przez hip-hop do capoeiry. Dla amatorów i zaawansowanych.

Wrześniowy rozkład jazdy:
3.09 Piotr Soroka
10.09 Język ciała Antonella Fittipaldi
17.09 Justyna Kalbarczyk
24.09 Głowa metr nad ziemią Magdalena Górnicka-Jottard

W zależności od pogody – tańce odbywają się na trawie albo w przejściu, pod dachem. Nie ma co się bać deszczu!

Piotr Soroka:


Jestem animatorem kultury i twórcą ruchu scenicznego. Najbardziej interesuje mnie narracja ciała z wykorzystaniem różnych technik ruchu. Fascynuje mnie „pojemność” pantomimy i to wokół niej krążą moje ruchowe poszukiwania.

Wydarzenie na Facebooku


grafika serce szczepina warsztaty

Warsztaty w sercu Szczepina

Nieformalna grupa mieszkańców pod nazwą Serce Szczepina realizuje projekt Serce Szczepina bije dla mieszkańców w ramach Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw.

Projekt zakłada głównie warsztaty dla dzieci i dorosłych, prowadzone przez artystów mieszkających na tym osiedlu. Odbędą się też dwa spacery, podczas których uczestnicy odkryją ślady dawnego Wrocławia na Szczepinie oraz przyjrzą się bliżej architekturze swojego otoczenia. Głównym wydarzeniem projektu jest PCHLI TARG W SERCU SZCZEPINA, impreza, która zdobyła już uznanie mieszkańców. Jednak, jak twierdzą organizatorzy, edycja wrześniowa będzie szczególna, jeśli chodzi o atrakcje.

Serce Szczepina 7 września, w czwartek, od 17:00 do 19:00 zaprasza do parafii Chrystusa Króla przy ul. Młodych Techników na warsztaty dla dzieci w wieku 7-11 lat, podczas których stworzą swoje własne worki do szkoły.

Pełny „rozkład jazdy” atrakcji na Szczepinie przedstawia poniższa grafika:

Plakat_Serce Szczepina

Strona grupy Serce Szczepina na Facebooku

Mamy nadzieję, że coś dla siebie wybierzecie!


 

Zdjęcie główne: autor Rob Bye, unsplash.com

 

Hipermiasto

Towarzystwo Benderowskie

Skip to content