Gorący tematNewsyOsiedlaWrocław KlecinaWrocław Psie Pole – ZawidawieWrocław Stare MiastoWrocław Szczepin

Wydarzenia we Wrocławiu 15-21.09.17

Przed nami znów bardzo aktywny weekend, wybierzcie coś dla siebie!

firlej wymiana

Otwarta Wymiana Sąsiedzka oraz Pchli Targ

Już po raz czwarty raz w Firleju, w sobotę, 16 września, od 12:00 do 15:00.

Masz w swoich szafach, na regałach, w piwnicach lub na strychu rzeczy, z których nie korzystasz, a wydaje Ci się, że komuś innemu mogłyby się spodobać?

Kawiarnia Sąsiedzka w Firleju oraz Przestrzeń Otwarta zapraszają na odbywającą się w każdą trzecią sobotę miesiąca OTWARTĄ WYMIANĘ SĄSIEDZKĄ!

Jeśli do tej pory nie miałeś pojęcia, co zrobić z przedmiotami, które Ci się znudziły, ale dalej są w dobrym stanie, to jest to rozwiązanie dla Ciebie.

Otwarta Wymiana Sąsiedzka oraz Pchli Targ to organizowane wraz z Przestrzenią Otwartą miejsce dla obrotu ubraniami, książkami, płytami czy kwiatami. Przedsięwzięcie to opiera się na idei wprowadzenia nowej formy nabywania rzeczy, zaprzestania niepotrzebnego ich gromadzenia oraz możliwości dzielenia się i pomagania. Akcja odbywa się pod hasłem “przyjdź, wymień, zostaw”, gdyż odzieżowe nadwyżki przekazane zostaną organizacjom niosącym pomoc potrzebującym.

W strefie Pchlego Targu można sprzedać ubrania/książki/buty/i inne przedmioty w stanie bardzo dobrym i w przyjaznych cenach.
W strefie Wymiany można zostawić ubrania/książki/buty/ i inne oraz zabrać ze sobą to, co wpadło Ci w oko. Ze strefy wymiany można coś wziąć nawet jak nic tam nie przyniesiesz.

Dodatkowo przez cały dzień będzie czynna Kawiarnia Sąsiedzka.

Udział w wymianie jest bezpłatny.

Wydarzenie na Facebooku

festiwal kreacja - na górę

VII Dolnośląski Festiwal Kreatywnego Działania „Kreacja”

Stowarzyszenie „Ostoja” w ramach Centrum Terapeutyczno- Rehabilitacyjnego już po raz siódmy organizuje Dolnośląski Festiwal Kreatywnego Działania KREACJA.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszymi warsztatami, które poprowadzą osoby z niepełnosprawnością ze wsparciem terapeutów. W tym roku możecie spróbować swoich sił m.in w decoupage, scrapbookingu, filcowaniu, florystyce i wielu innych. Podczas imprezy będzie można podziwiać wystawę prac artystycznych, które zostały wykonane w placówkach Stowarzyszenia oraz zapoznać się z jego działaniami.

Festiwal odbędzie się na ul. Oławskiej, 16 września od godziny 12:00 do 17:00.

Wydarzenie na Facebooku 

europ dni dziedzctwa Leśnica

Spacer po Leśnicy – „Śladami dawnych leśniczan – Zamek Leśnicki w krajobrazie Śląska” – w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa

Sobota, 12:00-16:00, Centrum Kultury Zamek

We współpracy z Kołem Przewodników Dolnośląskiej Izby Turystycznej zapraszamy wszystkich chętnych na niezwykłą podróż w czasie śladami dawnych mieszkańców najbardziej wysuniętego na zachód osiedla Wrocławia. Wspólnie udamy się na spacer, który będzie niezwykle rzadką okazją by dowiedzieć się więcej o Leśnicy, dawnym miasteczku, którego niegdysiejsi mieszkańcy pozostawili tak wiele śladów nie tylko w naszej pamięci i krajobrazie kulturalnym Śląska, ale również tych namacalnych, które do dziś możemy podziwiać.

Wydarzenie na Facebooku 

ulotka na otwarcie polegiwacz zakrzów

Polegiwacz osiedlowy na Zakrzowie – otwarcie
Prace przy osiedlowej strefie relaksu zlokalizowanej przy ul. Zatorskiej na Zakrzowie zostały ukończone. W związku z tym organizatorzy zapraszają na oficjalne otwarcie strefy, które odbędzie się w sobotę, 16.09., o godz. 17:00.
Z okazji tego małego święta Stowarzyszenie „Zmieniaj Zakrzów” zaplanowało niewielki poczęstunek dla uczestników projektu oraz zaproszonych gości.
Wydarzenie  będzie miało charakter sąsiedzkiego spotkania. Będzie można porozmawiać o tworzeniu polegiwacza i pomysłach na przyszłość, a także o udziale w nowej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Projekt „Osiedlowy Polegiwacz, czyli zrelaksuj się na Zakrzowie” jest realizowany przez stowarzyszenie „Zmieniaj Zakrzów” w ramach 13. edycji mikroGrantów ESK Wrocław 2016.
 księże piknik
Piknik rodzinny na Księżu

Sobota 16 września, w godz. 13:00-20:00

Coroczne wydarzenie to okazja do rozmów o tej części Wrocławia z radnymi osiedlowymi, poznania lepiej Księża, oddania głosu na projekty zgłoszone do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego a także dobre spędzenie czasu dzięki atrakcjom dla najmłodszych i dorosłych.

Organizator:
Rada Osiedla Księże

Współraca:
T&J Delikatesy | CH Zajezdnia | Spółdzielnia Mieszkaniowa „Księże Małe” | Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu

Wydarzenie na Facebooku  

klecina piknik

Rodzinny piknik na Klecinie!

Rada Osiedla Klecina zaprasza mieszkańców do wspólnej zabawy na pierwszym od dłuższego czasu festynie! 

Wydarzenie na Facebooku

doln festiwal nauki

Park Wiedzy – w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

16 września od 11:00 do 17 września, do 15:00, Promenada Staromiejska

Organizatorzy zapraszają na Park Wiedzy – dwudniowy happening popularnonaukowy. Wrocławskie uczelnie przygotowują pokazy i warsztaty dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Na stoiskach ustawionych wzdłuż fosy będą mogli zapoznać się z tajnikami fizyki, chemii, biologii, a także różnych dziedzin sztuki.

Na stronie wszystkie szczegółowe informacje.

Wydarzenie na Facebooku

Pchli targ na Sercu Szczepina - wrzesień - na górę
Pchli Targ w Sercu Szczepina!

Nieformalna grupa SERCE SZCZEPINA zaprasza na pchli targ w niedzielę 17.09.2017 w godzinach 11:00 – 16:00 na skwerze św. Damiana De Veuster we Wrocławiu.

Podczas targu zostanie przedstawiony projekt grupy zgłoszony do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego: #60 SERCE SZCZEPINA DLA JUNIORÓW.

Pchli targ na Sercu Szczepina - wrzesień - dół
Wrześniowa edycja targu uzyskała dofinansowanie ze środków Gminy Wrocław oraz wsparcie Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Fundacji Umbrella.
tydzien-mobilnosci-2017-baner-nowy (1) Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2017 – wydarzenia na Krupniczej

Niedziela 17 września, od 11:00 do 17:00, ul. Krupnicza

Każdego roku między 16 a 22 września świętujemy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – jest to największe wydarzenie dedykowane ekologicznemu transportowi miejskiemu. Działania są skierowane do mieszkańców i mają na celu zwrócenie ich uwagi na idee zrównoważonego rozwoju całego miasta. Od 2002 roku do Europejskiego Tygodnia Mobilności przyłączają się nowe kraje Unii.
Wrocław już po raz kolejny bierze udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

tydzien-mobilnosci-wroclaw-plakat

Na Krupniczej  każdy znajdzie coś dla siebie:
1. Zielone przystanki na ul. Krupniczej
2. Warsztaty dla najmłodszych w autobusie MPK, prowadzone przez Stowarzyszenie Akcja Miasto
3. Muzealniaki, maszyna parowa i schoolbus – Muzeum Techniki Jaworzyna Śląska
4. Strefa warsztatowa zostanie ulokowana przy wejściu na Promenadę Staromiejską
5. Klub Sympatyków Transportu Miejskiego oraz Vertigo Jazz Club & Restaurant zapraszają na przejażdżki zabytkowym tramwajem
6. Centrum Informacji Turystycznej i Rowerowej oraz Bike Cafe i Bike Garage zapraszają na spotkanie i atrakcje w ciągu całego dnia
7. Hultaj bikes – sam napraw swój rower zgodnie z ideą „bike kitchen”
8. Cargo Bike Wrocław – przejażdżki cargobikem
9. Zrób sobie koktajl na rowerze
10. Sitodruk MAGGA STUDIO (na uczestników czeka 200 toreb!)
11. Stanowiska informacyjne WBO i Nowe Studium Wrocławia

Pełny program

Wydarzenie na Facebooku 

 wykład o arch 18.09
Wykład dr. Cezarego Wąsa „Architektura w filmie XX i XXI wieku: statysta czy pierwszoplanowy aktor?”

Kiedy? Poniedziałek 18 września o godzinie 17.00

Gdzie? Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5

Wstęp wolny

Przedmiotem spotkania będą te dzieła światowej kinematografii ostatniego stulecia, w których jednym z pierwszoplanowych bohaterów jest właśnie architektura.

Filmowe przedstawienia budowli i ich wnętrza nie odgrywają w nich jedynie roli kulis, lecz nierzadko trafniej niż fabuła czy gra aktorów wypowiadają decydujące treści ideowe poszczególnych dzieł kinematografii. Nawet najbardziej śmiałe i fantastyczne wizerunki architektury stosowane w filmie miały swoje realne wzorce, na przykład w „Metropolis” Fritza Langa monumentalna siedziba magnata przemysłowego Johna Fredersena inspirowana była imponującą wieżą wodną zbudowaną w 1911 roku przez Hansa Poelziga w Poznaniu. Refleksja nad źródłami filmowej architektury i przetwarzaniem rzeczywistych obiektów pozwala nierzadko wydobyć dodatkowe przesłania konkretnych filmowych obrazów.

Wydarzenie na Facebooku 

Hipermiasto

Towarzystwo Benderowskie

Skip to content